Blog

 Serwis Naprawa nawigacji GPS

Istniejemy na rynku od 1993r gdzie świadczymy usługi szybko
i profesjonalnie.
--- Zapraszamy ---

Zapraszamy do kontaktu
Prowadzimy Serwis , naprawę wszelkich przenośnych nawigacji GPS oraz aktualizacje map.
Naprawa sprzętu radiowo - telewizyjnego, monitory
laptopy ( LCD - LED ) . Oraz inne .


Polecamy najnowsze mapy Truck Eu , Igo , TomTom , Automapa , Navigon. Instalacja na wszystkich systemach typu Android , windows CE.

Masz problem - zadzwoń ( odbieram jak tylko to możliwe )
501 090 846 - lub: www.rtv-gps.pl
Lokalizacja i dojazd -: https://goo.gl/maps/p8UVHU1PuNz

Współpraca z firmami ( rabaty ) - faktury.
Inne rabaty dla klientów indywidualnych na www.rtv-gps.pl

Świadczymy usługi wysyłkowe z całej polski , oraz z okolic tj. Bytom , Tychy, Ruda śl , Świętochłowice , Bielsko , Dąbrowa , Sosnowiec, Katowice itp...

 

Uwaga PROMOCJA !!

1.)
Przy aktualizacji 1szt.  nawigacji 10% rabatu
Warunek ! – podanie adresu strony skąd wiadomo o aktualizacjach.
2.)
Przy aktualizacji dwóch nawigacji 10% rabatu
3. )
Polubienie strony na FB oraz  G+ dodanie pozytywnej  opinii również daje 10% rabatu
 www.rtv-gps.pl

 ceneo nawigacje:

NOWA OFERTA :
Aktualizacja wbudowanych systemów nawigacyjnych .
- dodanie polskiego języka do menu urządzenia,
- dodanie polskiego lektora do systemu nawigacyjnego,
- odblokowania funkcji DVD in MOTION,
- odblokowanie funkcji TV in MOTION
- aktualizacja oprogramowania,
- wymiana niesprawnego lasera lub napędu,
- naprawa nawigacji po nieudanej próbie aktualizacji,
- możliwość zakupienia płyty nawigacyjnej z mapą (CD lub DVD),
- możliwość zakupienia karty SD z mapą,
- możliwość aktualizacji oryginalnego nośnika z mapą (dysk HDD).
Powyższe usługi realizujemy w samochodach marek:

Serwis naprawa Nawigacji Samochodowych

Aktualizacja Nawigacji Samochodowych

serwis naprawa RTV Chorzów Katowice Śląsk

serwis naprawa nawigacji

Serwis Naprawa LCD , GPS – RTV Chorzów , Katowice , Śląskie
Serwis Naprawa LCD GPS Chorzów , Katowice , Bytom , Zabrze , Świętochłowice , Ruda Śląska , Ślaskie
polecamy: serwis naprawa rtv lcd gps Chorzów, serwis naprawa lcd – rtv Chorzów, serwis naprawa rtv lcd gps Chorzów, naprawa telewizorów lcd Chorzów, aktualizacja nawigacji gps śląskie,
naprawa serwis monitorów , naprawa monitorów komputerowych chorzów katowice , naprawa nawigacji gps Chorzów Katowice ,serwis telewizorów ,serwis naprawa katowice bytom świ‌ętochłowice ruda śląska bytom ,
naprawa nawigacji gps : Garmin, Clarion, Navroad, Navigon, Manta, JVC, GoClever, Lark, Manta, Vordon,
Blow, Modecom, Smart GPS, Trak, Akira,TomTom ,mio moov, sony , navi gps ,
naprawa telewizorów lcd śląskie , naprawa nawigacji gps śląskie , serwis naprawa monitorów śląskie ,aktualizacja map gps ,nawigacje serwis naprawa aktualizacja, naprawa nawigacji gps śląskie, aktualizacja nawigacji GPS, tomtom mio lark Garmin, telewizory lcd naprawa serwis,
monitory lcd serwis naprawa, nowe mapy nawigacji gps, mapy tomtom aktualizacja nawigacji map gps,
naprawa serwis aktualizacja nawigacji gps
słowa kluczowe : serwis , naprawa , aktualizacja , telewizory , monitory , Chorzów , Katowice ,
Bytom , Ślask , nawigacji , gps

Serwis naprawa RTV LCD GPS Chorzów
"Serwis
Zapraszamy

 

Nasza firma oferuje kompleksowy serwis RTV oraz sprzętu domowego użytku. Wykonujemy naprawy LCD - GPS, serwis sprzętu RTV, a w tym: tunery satelitarne, naprawa DVD, naprawa telewizorów LCD, monitory LCD, serwis laptopów, nawigacja GPS, najnowsze aktualizacje map oraz SOFTU, serwis oraz naprawa nawigacji GPS różnych marek. Prowadzimy naprawę znanych marek takich jak: TomTom, Mio moov, Goclever, Lark, Samsung, LG, Sony, Medion, Garmin, Navigon, Blow, Modercom, Manta, Smart GPS - oraz wiele innych mniej znanych. Ponadto w zakresie naszych usług jest serwis, konserwacja i naprawa komputerów, instalacja systemów, usuwanie problemów, aktualizacje i modyfikacje . Jeśli masz problem - zadzwoń i po kłopocie.

Możliwy kontakt w soboty i niedziele po uzgodnieniu telefonicznym.

 

Usterki sprzętowe - oraz programowe łącznie z aktualizacją softu oraz map w nawigacjach gps
Naprawa nawigacji GPS

w szerokiej gamie urządzeń problemy sprzętowe występują bardzo często i postaram się opisać je w zależności od częstości występowania:
uszkodzone gniazdo usb – bardzo częsta usterka – objawia się na początku problemami z ładowaniem lub transmisją USB, po jakimś czasie urządzenia przestaje całkowicie ładować – usunięcie usterki wymaga rozebrania urządzenia, odlutowania starego gniazda i wlutowania nowego – gniazda obecnie bez trudu dostępne na Allegro i w sklepach elektronicznych,
oderwane gniazdo USB – kolejna często występująca usterka – chińskie lutowanie w wersji oszczędnościowej powoduje, że wielokrotnie miałem okazję naprawiać urządzenia w których gniazdo zostało wyrwane z płyty głownej. Pół biedy, jeżeli ścieżki są całe i mamy się do czego wlutować – wtedy wstawiamy nowe gniazdo i działa, jeżeli zaś nie ma się do czego lutować, to robię to na dwa sposoby: lutuję gniazdo obudowę i staram się połączyć samo zasilanie – minus znajdziemy wszędzie, natomiast plus zasilania znajdziemy z reguły po prześledzeniu trasy ścieżek – większość urządzeń ma na wejściu zasilania elementy zabezpieczające i dolutować się możemy bezpośrednio do elementów. Kolejną metodą, którą stosuje często jest wstawienie przetwornicy do ładowania akumulatora w przypadku, gdy ścieżki są na tyle uszkodzone, że nie ma do czego lutować lub przy okazji wyrwanego gniazda poleciała od razu przetwornica. Wlutowuje gniazdo i podłączam zasilanie USB bezpośrednio na wejście przetwornicy, wyjście przetwornicy bezpośrednio do akumulatora – samą płytkę przetwornicy bez trudu mieszczę obok głośnika i akumulatora. Trwałe i sprawdzone rozwiązanie dzięki któremu uratowałem kilkadziesiąt urządzeń.
brak dźwięku w głośniku – często występująca usterka mająca kilka przyczyn występowania – najczęstsza przyczyna to niskiej jakości gniazdo słuchawkowe, które przestaje stykać i powoduje, że dźwięk dochodzący do głośnika fizycznie nie dochodzi. rozwiązanie najprostsze – wymiana lub zmostkowanie styków gniazda – po tym zabiegu głośnik gra jak trzeba, przy okazji w nawigacjach z transmiterem FM wiele osób skarży się na brak dźwięku w głośniku, a winę za to ponosi włączony transmiter FM – po jego wyłączeniu sytuacja wraca do normy.
uszkodzona bateria – często występująca i uciążliwa usterka – nie wymienienie na czas baterii może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia – znam masę przypadków, że ogniwo napuchło tak, że doprowadziło do uszkodzenia obudowy i wyświetlacza, jeden przypadek mam zapłonu ogniwa, które wręcz wytopiło wszystkie „bebechy” urządzenia i mało nie doprowadziło do tragedii na drodze. Baterie bez trudu do dostania na Allegro lub w Batimex.pl – przy zakupie patrzcie na rozmiary ogniwa, które musi zmieścić się w obudowanie i najlepiej szukajcie w rozmiarach oryginału. Sama wymiana jest banalna i polega na rozebraniu urządzenia odlutowaniu dwóch lub trzech kabelków i ich ponownym przylutowaniu.

uszkodzone gniazdo karty pamięci – nieco rzadziej występująca usterka, ale też relatywnie często spotykana. Objawia się nietrzymaniem karty w gnieździe, samoczynnym rozłączaniem karty w trakcie pracy urządzenia, lub niewykrywaniem karty przez urządzenie. Usterka prosta w naprawie – gniazdo karty bez trudu do kupienia na Allegro lub w sklepach elektronicznych w cenie kilku zł.
utrata sygnału GPS – usterka występuje sporadycznie objawia się z początku brakiem sygnału GPS jak urządzenie się nagrzeje, stopniowo sygnał jest coraz słabszy aż do całkowitego zaniku – rzadko pomaga wymiana anteny – w takim przypadku warto poszukać jakiegoś urządzenia ze zbitym LCD i przełożyć płytę.
uszkodzony dotyk LCD – najczęściej usterka powstaje w wyniku mechanicznego uszkodzenia, upadku, nieuwagi lub źle zamontowanego uchwytu. W zdecydowanej większości urządzeń pracują LCD zgodne ze sobą sprzętowo i programowo – wielu producentów (Innolux, Hannstar, etc.) produkuje wyświetlacze z takimi samymi taśmami kompatybilne ze sobą i trzeba tylko zwracać uwagę na rozdzielczość wyświetlacza, w przypadku zbicia LCD – są już do dostania na Allegro, jeżeli uszkodzeniu ulegnie dotyk – do dostania jak najbardziej na Allegro lub w sklepach internetowych. Sposób wymiany dotyku jest podobny – ja robię tak: za pomocą suszarki do włosów podgrzewam dotyk aby go odkleić, skalpelem po obwodzie usuwam starą taśmę dwustronną, odlutowuję taśmę, następnie doczyszczam pozostałości po starej taśmie mechanicznie, potem spirytusem dokładnie czyszczę i zmywam pozostałości kleju i przyklejam nowy dotyk – na koniec podlutowuję tąśmę i składam urządzenie do kupy. Przy wkładaniu do ramki obudowy trzeba robić to delikatnie i z czuciem – zwłaszcza w niektórych markach urządzeń, które mają wykonane kiepsko jakościowo obudowy i występują zadziory i zaczepy, które przy odrobinie nieuwagi przy montażu uszkodzą nowy dotyk.
uszkodzona ładowarka – właściwie plaga – w marketowych urządzeniach padają jak muchy – słaba jakość wykonania i montażu, przegrzewanie się elementów. Niektóre ładowarki na dodatek tak zakłócają, że radio i CB-Radio momentalnie stają się nie do użytku. Nie warto naprawiać, lepiej zakupić nową i tutaj warto dołożyć kilka złotych i kupić coś markowego. Ja od lat używam oryginalnych ładowarek Mio albo Tomtoma – absolutnie żadnych problemów.
Na koniec kilka uwag, które warto wziąć do serca – przy rozbieraniu urządzenia należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia elementów montażowych niewidocznych na pierwszy rzut oka. Tak jest w przypadku popularnych na naszym rynku urządzeń LArk i Goclever – żeby odszukać śrubki mocujące trzeba w niektórych modelach urządzeń odkleić panel przedni lub ramkę, która jest przymocowana na taśmę dwustronną, rozbieranie na siłę skończy się w najlepszym wypadku wyłamaniem plastiku. Do rozbierania urządzeń warto używać dedykowanych narzędzi – plastykowych – metalowe powodują zarysowania plastykowych powierzchni urządzenia i w konsekwencji estetyka na tym dużo traci. W marketach, sklepach internetowych pojawia się sporo narzędzi i warto w nie zainwestować.

Uwaga :

Każdy kupujący nowy sprzęt a zwłaszcza telewizory powinien koniecznie wykupić ubezpieczenie oraz przedłużoną gwarancje
Warto wydać na ubezpieczenie - trafiają mi się przypadki że po kilku dniach lub miesiącach trza kupić nowy telewizor który został uderzony itp .
Podobnie bywa z uszkadzającymi się telewizorami
zaraz po dwu letniej gwarancji .
Warto mieć to na uwadze